понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 148
Во живо

Обраќање на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на нацијата

home Хроника

Сообраќајка кај МАНУ, повредени четири лица

Сообраќајка кај МАНУ, повредени четири лица
фото илустрација

Четири лица се повредени во сообраќајната несреќа што се случи утрово меѓу две возила спроти МАНУ, во Скопје, потврдија за МИА од МВР.

Според изјавите на очевидци, судирот се случил меѓу две возила „ауди“ и „пасат“.

Две лица се пренесени во Ургентниот центар, додека две во „Св. Наум Охридски“, информираа од МВР за МИА.

МИА

Коронавирус