петок, 13. мај 2022. Вести денес: 139
home Хроника

Сообраќајка кај клучката Хиподром

Сообраќајка кај клучката Хиподром

Кај клучката Хиподром на патниот правец Скопје-Велес утринава се случила сообраќајна незгода и сообраќајот се одвива отежнато по една коловозна лента.

На самото место се екипи на сообраќајната полиција и на јавното претпријатие „Македонија пат“.

Поставена е соодветна сообраќајна сигнализација.

Коронавирус