четврток, 2. декември 2021. Вести денес: 171
home Хроника

Сообраќајка кај Католичка, се судрија Мерцедес и такси возило (ФОТО)

Сообраќајка кај Католичка, се судрија Мерцедес и такси возило (ФОТО)

Утрово на кружниот тек кај Католичката црква во Скопје се случи сообраќајна несреќа.

Во неа учествуваа возило Мерцедес со тетовски регистарски таблички и такси возило Дачиа.

Полицијата правеше записник на терен, а според очевидци, нема тешко повредени лица.

Коронавирус