недела, 24. јануари 2021. Вести денес: 49
home Хроника

Сообраќајка кај Градска болница- повреден мотоциклист

Сообраќајка кај Градска болница- повреден мотоциклист

Мотоциклист е повреден во сообраќајна несреќа што се случи попладнево на крстосницата кај Собранието и Градската болница „Наум Охридски“ во Скопје.

Повреденото лице е однесено во Градската болница, а полицијата е на местото на сообраќајката и врши увид.

Коронавирус