вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 103
home Хроника

Со железна шипка и безбол палка нападнати две лица во својот дом

Со железна шипка и безбол палка нападнати две лица во својот дом

На 24.04. во 17.50 часот во Полициско одделение Групчин лицето И.М. (43) од село Добарце пријавил дека истиот ден тој и неговиот внук биле физички нападнати од страна на лицата А.А. и Ф.А.

Имено околу 09,00 часот најпрво во неговиот двор влегло лицето Ф.А. кој побарал од неговиот внук Е.М. да си го чува врзано кучето во дворот затоа што му влегувало кај него дома по што ненадејно му удрил тупаница на Е.М. Неколку часа подоцна, поточно околу 15,30 часот, кај пријавителот дошол и синот на Ф.А., А.А. кој реагирајќи дека неговиот татко бил навредуван исто така му удрил една тупаница на И.М.

Потоа расправијата продолжила во физичка пресметка- тепачка во која што Ф.А. и А.А. со железна шипка и безбол палка ги нападнале Е.М. и И.М. По настанот И.М побарал лекарска помош во Клиничка болница Тетово каде биле констатирани видливи повреди во пределот на лицето, како и скршеница на прст од десната рака.

Се работи на целосно расчистување на случајот.

Коронавирус