понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 84
АКТУЕЛНО

Скопје БЛОКИРАНО, Данела Арсовска со СПЕЦИЈАЛЦИ се брани од СКОПЈАНИ и новинарските екипи

home Хроника

Со закана со пиштол две маскирани лица од казино во Капиштец одзеле 50 илјади денари

Со закана со пиштол две маскирани лица од казино во Капиштец одзеле 50 илјади денари

Две маскирани лица вчера околу 10:30 часот со закана со пиштол извршиле разбојништво над вработената во  казино на улица „Народен фронт“ и од касата одзеле околу 50.000 денари, по што со употреба на физичка сила од А.Ф.(24) од Радовиш и М.Н.(29) од Скопје, кои биле посетители во казиното, одзеле вкупно 5.500 денари. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и целосно расчистување на настанот.

Коронавирус