сабота, 19. јуни 2021. Вести денес: 52
home Хроника

Со закана ограбил деловен објект, вработената морала да му даде пари

Со закана ограбил деловен објект, вработената морала да му даде пари

На 08.02.2021 во 11:30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во деловен објект на ул.„Хаџи Јован Шишков“ едно лице со закана од вработената С.Ф. одзел пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ЕУРО 2020

Македонија