вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 205
Во живо

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Лисиче

home Хроника

Со закана и употреба на сила кон вработената одзел пари од касата- Ограбена аптека на Партизанска

Со закана и употреба на сила кон вработената одзел пари од касата- Ограбена аптека на Партизанска

Во СВР Скопје вчера во 20.10 часот било пријавено дека во аптека во трговски центар на бул.„Партизански Одреди“ едно лице со закана и употреба на сила кон вработената одзело пари од касата.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Локални избори 2021