сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 28
Во живо

Делегации на ВМРО-ДПМНЕ ќе оддадат почит пред гробот на Гоце Делчев

home Хроника

Со возилото излетала од патот, тешко повредена млада Кавадарчанка

Со возилото излетала од патот, тешко повредена млада Кавадарчанка

На 25.04.2018 година околу 07:30 часот на регионалниот пат Кавадарци-мотел Дреново патничко возило „Форд фиеста“ со неготински регистарски ознаки, управувано од А.Д. (28) од Кавадарци излетало надвор од патот.

Притоа, А.Д. се здобила со тешки телесни повреди,  била пренесена во oпшта болница – Кавадарци каде и е укажана лекарска помош и била задржана на лекување.

Увид на местото на настанот изврши екипа од полициската станица Кавадарци.