понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 14
home Хроника

Со возило удрил во карпа, маж од Тетово итно пренесен во болница

Со возило удрил во карпа, маж од Тетово итно пренесен во болница

На 13.05.2019 годинa во 16:00 часот на регионалниот пат Скопје-Тетово, патничко возило „Ровер“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од А.К.(39) од Тетово, удрило во карпест брег покрај патот.

А.К. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен болницата во Тетово, каде му била укажана лекарска помош и бил задржан на лекување.

Увид извршила екипа од СВР Скопје.

Коронавирус