понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 59
home Хроника

Со возило удрена жена во Гостивар, пренесена е во болница

Со возило удрена жена во Гостивар, пренесена е во болница

На 26.11.2021 во 17:00 часот на ул. Ж.Брајкоски во Гостивар патничко моторно возило „опел астра“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од З.Л.(25) од с.Д.Бањица,  удрило во Д.С.Н.(60) од Гостивар.

Д.С.Н. е пренесена во болницата во Гостивар каде од лекар констатирани и се тешки телесни повреди.

Увид на лице место извршила екипа од СВР Тетово.

Коронавирус