понеделник, 1. јуни 2020. Вести денес: 129
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Со возило излетал од патот, тешко повреден маж од Гевгелија

Со возило излетал од патот, тешко повреден маж од Гевгелија

На 21.05.2020 околу 15:00 часот на регионалниот пат Градско – Неготино, патничко возило „ауди“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од И.Ѓ.(49) од Гевгелија, излетало од патот.

Притоа, возачот се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во болницата во Велес за укажување лекарска помош. Увид извршила екипа од СВР Велес.

Коронавирус