среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 39
home Хроника

Со трактор излетал од патот, струмичанец тешко повреден

Со трактор излетал од патот, струмичанец тешко повреден
фото илустрација

На 09.09.2020 во 18:45 часот било пријавено дека регионален пат Валандово – Струмица, во близина на Валандовско брдо, трактор „ИМТ 529“ со струмички регистарски ознаки, управуван од К.Ч. (54) од село Костурино, струмичко, изгубил контрола и удрил во земјен брег покрај патот.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот кој е пренесен во Медицински центар Струмица, а увид на местото извршила екипа на Полициска станица Валандово.

Локални избори 2021