среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 167
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Со товарно возило удрил во наплатна станица, па избегал

Со товарно возило удрил во наплатна станица, па избегал

На 17 јануари 2021 во 13:20 часот било пријавено дека на автопатот Демир Капија-Неготино, кај наплатна станица Демир Капија, товарно возило удрило во кабина за наплата на патарина, по што го напуштило местото на незгодата.

Извршен бил увид од Полициската станица Неготино и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус