вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 41
home Хроника

Со телефон ја снимал просторијата за гласање во Кавадарци

Со телефон ја снимал просторијата за гласање во Кавадарци
МИА

Во 12.05 часот во ОВР Кавадарци, претседател на избирачки одбор на избирачко место 0661 во основното училиште „Киро Спанџов“ во Кавадарци пријавил дека едно лице со телефон ја снимало просторијата каде се врши гласање.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус