недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 77
home Хроника

Со судска наредба извршиле претрес во дом на 47. годишен скопјанец – лицето лишено од слобода откатко полиција го нашла ова!

Со судска наредба извршиле претрес во дом на 47. годишен скопјанец – лицето лишено од слобода откатко полиција го нашла ова!

Денеска (21 .09.2021) околу 09.15 часот, полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје го лишиле од слобода С.С.(47) од Скопје. При претрес, извршен со судска наредба, во неговиот дом биле пронајдени и одземени марихуана, саксии со канабис, гранки со цвет од канабис и суви гранки од канабис.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Локални избори 2021