сабота, 22. јануари 2022. Вести денес: 2
home Хроника

Со стаклено шише оштетил 9 автомати во Битола

Со стаклено шише оштетил 9 автомати во Битола

На 08 април во СВР Битола, вработена во казино на улица „4-ти Ноември“ во Битола пријавила дека околу 19.00 часот лицето С.С. од Битола со стаклено шише удирал и оштетил девет автомати. Се преземаат мерки за расчистување на настанот

Коронавирус