сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 65
home Хроника

Со спуштени панталони се самозадоволувал на „Партизанска“ и ги вознемирувал присутните на автобуската

Со спуштени панталони се самозадоволувал на „Партизанска“ и ги вознемирувал присутните на автобуската

Во Полициската станица Карпош, вчера во 22,30 часот, Ј.Т. (25) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 20,45 часот на булеварот „Партизански одреди“ забележала непознато лице со спуштени панталони како се самозадоволува пред присутните граѓани.

Во еден момент лицето седнало на клупа на автобуска постојка и ги вознемирило присутните.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.