сабота, 31. октомври 2020. Вести денес: 3
home Хроника

Со сопствено возило илегално превезувал буково огревно дрво

Со сопствено возило илегално превезувал буково огревно дрво

На 19.08.2020 во 17.40 часот на ул.„Ибраим Колари“ во Дебар, полициски службеници сопреле возило „фолксваген голф“, со дебарски регистарски ознаки, управувано од Т.Ш.(25) од с.Хаме.

При преглед во возилото било констатирано дека превезувал буково огревно дрво без соодветна документација.

Известена била Шумската полиција, а возилото со огревното дрво се одземени. По целосно документирање на случајот ОВР Дебар ќе поднесе соодветна пријава.

Коронавирус