понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 50
home Хроника

Со повреда од остар предмет била донесена во болница во Тетово- од семејството велат дека сама се повредила

Со повреда од остар предмет била донесена во болница во Тетово- од семејството велат дека сама се повредила

Вчера во 14.30 часот во СВР Тетово било пријавено дека во Клиничка болница Тетово со повреда од остар предмет била донесена Ш.З.(36) од село Гургурница, тетовско.

Полициски службеници изгегле на лице место и од извршен разговор со членови на семејството било констатирано дека таа сама се повредила во домот, при обид да исече предмет.

За настанот бил известен Јавен обвинител, а увид на местото извршила екипа од СВР Тетово.

Се работи на комплетно расчистување на случајот.

Локални избори 2021