сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 67
home Хроника

Со пиштол се заканувал на лица од село Могила- приведено едно лице

Со пиштол се заканувал на лица од село Могила- приведено едно лице

Вчера во с.Могила, полициски службеници од Полициската станица Битола го лишиле од слобода С.Е.(77) од Могила, затоа што со пиштол се заканувал на неколку лица од селото.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена пријава по член 133 од Кривичниот законик.

Коронавирус