понеделник, 13. јули 2020. Вести денес: 146
home Хроника

Со пиштол се расчистувала сметка во угостителски објект на плоштад Македонија

Со пиштол се расчистувала сметка во угостителски објект на плоштад Македонија

На 01.01.2019 година во 07:30 часот во СВР-Скопје Ј.К.(19) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 03.00 часот додека се наоѓал во угостителски објект на плоштад Македонија заедно со негови другари во еден момент дошло до недоразбирање со менаџерот на угостителскиот објект околу подмирување на сметката.

Надвор од објектот настанала расправија и во еден момент Д.А. (50) од Скопје, лице од обезбедувањето, извадил пиштол и им упатувал навреди.

По целосното расчистување на случајот ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.