петок, 5. август 2022. Вести денес: 166
home Хроника

Со пиштол му се заканувале во неговиот двор, жител на кумановско со пријава во полиција

Со пиштол му се заканувале во неговиот двор, жител на кумановско со пријава во полиција

На 05.08.2022 околу 02:35 часот во СВР Куманово, С.А.(34) од с.Романовце, кумановско, пријавил дека околу 02:10 часот во дворот од неговиот дом во селото две лица му се заканиле со пиштол.

Бил известен Јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус