понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 124
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хроника

Со „Пежо 206“ удрил велосипедист, по што веднаш бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“

Со „Пежо 206“ удрил велосипедист, по што веднаш бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“
илустрација

На 18.11.2019 во 17.50 часот на ул.„Сердарот“ во Скопје, патничко моторно возило „пежо 206“, со скопски регистарски ознаки, управувано од С.Т.(35) од Скопје, удрило во велосипед, при што велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на нeсреќата од екипа од СВР Скопје, информираат од МВР.

Парламентарни избори 2020