понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 5
home Хроника

Со остар предмет нападнато 14-годишно момче од Сарај

Со остар предмет нападнато 14-годишно момче од Сарај

Вчера 14-годишно момче било нападнато со остар предмет во Рекреативниот центар Сарај.

Како што соопшти МВР, момчето имало повреда на раката, а случајот во полицијата го пријавил неговиот татко.

Настанот се случил околу 10.30 часот. Од полицијата велат дека работат на расчистување на случајот.

Локални избори 2021