вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 172
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Хроника

Со остар предмет им се заканувал на гостите и на вработен во угостителски објект, едно лице завршило на Клиника

Со остар предмет им се заканувал на гостите и на вработен во угостителски објект, едно лице завршило на Клиника

Во СВР Скопје, вчера во 11:30 било пријавено дека во угостителски објект на ул.„Втора македонска бригада“, М.Ж.(32) од Скопје со остар предмет се заканувал на вработениот Љ.В.(66) и на гостите.

Според пријавеното, Т.Н.(55) од Скопје, гостин во објектот, обидувајќи се да го запре М.Ж., бил нападнат со остар предмет од друг гостин, С.Б., при што се здобил со тешка телесна повреда, констатирана во Комплекс клиники „Мајка Тереза“.

Се работи на расчистување на случајот.