четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 88
home Хроника

Со нож влегол кај неа дома, го совладала па повика полиција

Со нож влегол кај неа дома, го совладала па повика полиција

СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.Љ.(29) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“.

На 24.04.2020 на ул. „28 Април“ во Скопје, пријавениот со нож влегол во домот на оштетената М.В.

Таа успеала да го совлада,  во што ѝ помогнал и нејзиниот сосед, по што повикала полиција.

ЕУРО 2020

Македонија