недела, 29. март 2020. Вести денес: 42
Во живо

Во 12 часот прес-конференција на Владо Мисајловски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ

home Хроника

Со нож си ги мереле силите во спортска обложувалница во Куманово

Со нож си ги мереле силите во спортска обложувалница во Куманово

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Н.П.(22) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“.

На 21.02.2020, во спортска обложувалница во близина на Соколански парк во Куманово, В.М. од Куманово бил нападнат со нож од пријавениот.