недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Со нож се обидел да го нападне малолетното дете на соседот

Со нож се обидел да го нападне малолетното дете на соседот

Вчера во 11.07 часот во СВР Скопје, Т.З. (37) од Скопје пријавил дека во двор на улицата „Борис Трајковски“, неговиот сосед Ј.И. (42) од Скопје, кој имал здравствени проблеми, со остар предмет се обидел да го нападне неговиот малолетен син.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Локални избори 2021