среда, 4. август 2021. Вести денес: 104
Вонредна вест

ГОЛЕМ РАСТ: 164 новозаболени од коронавирус, починаа три лица

home Хроника

Со нож нападнати и повредени две лица во Ресен

Со нож нападнати и повредени две лица во Ресен

На 21.06.2020 во Полициската станица Ресен било пријавено дека на улица „Бигла” во Ресен, С. А. (40) од Ресен со нож им нанел повреди на М.И.(25) од Кичево и Т.К.(49) од Ресен. Според пријавеното, М.И., Т.К. и Н.Б.(30) отишле во куќата на С.А. за да ги смират нарушените односи од претходно, но тој извадил нож и ги повредил М.И и Т.К.. Тие биле пренесени во ЈЗУ Здравствен дом Ресен за укажување лекарска помош. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Коронавирус