сабота, 4. јули 2020. Вести денес: 93
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хроника

Со нож нападнал колешка во Агенцијата за медиуми

Со нож нападнал колешка во Агенцијата за медиуми

Вработен во Агенцијата за аудио и аудиовизуелни услуги, денеска на работното место со нож нападнал колешка.

Според неофицијални информации, напаѓачот, но и нападнатата се лица од албанско етничко потекло, пишува Нетпрес.

Од МВР, за „Нетпрес“ го потврдија случајот.

-На 09.01.2019 во 14.48 час. Ш.Т. пријавила дека во канцеларија на ул.„Македонија“ на Агенција за аудио и аудиовизуелни услуги нејзиниот колега Н. З. почнал вербално да и се заканува, а потоа и се заканувал и со нож. Полициски службеници излегле на местото на настанот. По целосно документирање на случајот против Н.З. ќе биде поднесен соодветен поднесок, велат од МВР.

Парламентарни избори 2020