понеделник, 27. септември 2021. Вести денес: 196
home Хроника

Со нож извршил разбојништво во спортска обложувалница: Приведен 26-годишен скопјанец

Со нож извршил разбојништво во спортска обложувалница: Приведен 26-годишен скопјанец

Денеска во 10.00 часот од страна на полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Кисела Вода лишен е од слобода Н.С. (26) од Скопје, поради постоење основи на сомнение дека на 25.05.2021 околу 15.00 часот со закана со нож извршил кривично дело „разбојништво“ над вработен во спортска обложувалница на подрачјето на Кисела Вода.

Тој е приведен во Полициска станица Кисела Вода, при што во целост го признал извршувањето на кривичното дело.

Во координација со Јавен обвинител, против Н.С. е поднесена кривична пријава и истиот е предаден во ОЈО Скопје.

Коронавирус