сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 31
home Хроника

Со мотор удрил во заштитна ограда, прилепчанец тешко повреден

Со мотор удрил во заштитна ограда, прилепчанец тешко повреден
илустрација

На 12.04.2021 во 16.20 часот на ул.„Кеј 1 Мај“ во Прилеп, Ј.А(58) од Прилеп, управувајќи мотоцикл „томос“, со прилепски регистарски ознаки, изгубил контрола и удрил во заштитна ограда.

-По незгодата, Ј.А. бил пренесен во Општата болница Прилеп каде му биле констатирани тешки телесни повреди, информира МВР.

Увид на местото на незгодата извршила увидна екипа на Полициската станица Прилеп.

Коронавирус