петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 131
home Хроника

Со мотор се забил во автобус, тешко повреден маж

Со мотор се забил во автобус, тешко повреден маж

На 09.09.2020 во 16:00 часот било пријавено дека на бул.„Александар Македонски“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „јамаха“ со пробиштипски регистарски ознаки, управуван од Т.В.(33) од Пробиштип и  автобус „санос“ со скопски регистарски ознаки, управуван од Р.П.(54) од Скопје.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

Коронавирус