недела, 4. декември 2022. Вести денес: 80
home Хроника

Со мотор „Хонда“ излетал од автопатот Скопје – Велес, еве ги деталите

Со мотор „Хонда“ излетал од автопатот Скопје – Велес, еве ги деталите
илустрација

На 26.06.2021 во 15,30 часот било пријавено дека на автопат “Пријателство“ Скопје-Велес мотоцикл “хонда“ со скопски регистарски ознаки управуван од А.С.(49) од Скопје паднал на коловозот.

Во незгодата моторциклистот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Општата болница-Велес. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

Коронавирус