сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 35
home Хроника

Со мотоцикл удрил пешак, па избегал: Тешко е повредена жена од Скопје

Со мотоцикл удрил пешак, па избегал: Тешко е повредена жена од Скопје

На 23.03.2019 година во 15:00 часот во СВР-Скопје било пријавено дека на улицата „Пере Тошев“ мотоцикл „Јиајуе“ со скопски регистерски таблици управуван од непознато лице удрил во пешакот М.Ј.(44) од Скопје. По незгодата го напуштил местото на настанот.

М.Ј. се здобила со тешки телесни повреди констатирани од страна на лекар од Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид од страна на увидна екипа од СВР-Скопје и се работи на  расчистување на случајот.

Коронавирус