понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 153
home Хроника

Со мотоцикл удрил дедо, па избегал

Со мотоцикл удрил дедо, па избегал

На 20.04.2019 година во 19:40 часот во СВР Скопје, од Комплексот клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив со повреди од сообраќајна незгода бил донесен Ј.М.(82) од Скопје.

Во разговор со полициските службеници тој изјавил дека истиот ден околу 18:00 часот на улица „Маџари“ бил удрен од мотоцикл со непознати регистарски таблици, кој го напуштил местото на настанот.

Се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус