недела, 4. декември 2022. Вести денес: 80
home Хроника

Со мотоцикл паднал на патот, па го удрил автомобил кој избегал- еве ги деталите

Со мотоцикл паднал на патот, па го удрил автомобил кој избегал- еве ги деталите
илустрација

На 14.08.2019 во 19,40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата “Ферид Бајрам“ Џ.К.(60) од Скопје управувајќи моторцикл “Сузуки “ со косовски национални ознаки паднал на коловозот, а потоа бил удрен од патничко моторно возило “хундаи атос“ со скопски регистарски ознаки, кое го напуштило местото на настанот.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил моторциклистот кој со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во комплексот клиники “Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје и се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус