сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Со мопед удрил во паркиран автомобил, со тешки повреди пренесен во болница

Со мопед удрил во паркиран автомобил, со тешки повреди пренесен во болница
илустрација

Во Радовиш, на ул.„Даме Груев“ М.Т.(42) од с.Подареш, вчера управувајќи мопед „гилера“, без регистарски ознаки, изгубил контрола над мопедот, удрил во паркирано патничко возило „рено“ и паднал на коловозот.

-Во незгодата М.Т. се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во Клиничката болница Штип за укажување на лекарска помош, информира МВР.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Радовиш.

Коронавирус