сабота, 30. мај 2020. Вести денес: 19
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Со мопед излетал од патот, тешко повреден 71-годишен велешанец

Со мопед излетал од патот, тешко повреден 71-годишен велешанец

На 24.05.2019 година околу 13:10 часот на ул.„Јовче Џипунов“ во Велес, Ѓ.П.(71) од Велес, управувајќи мопед „Априлија“ со велешки регистарски ознаки, изгубил контрола над мопедот и паднал на коловозот.

Притоа Ѓ.П. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во болницата во Велес, каде му била укажана лекарска помош.

По овластување на Јавен обвинител  увид на местото извршила екипа од СВР Велес.

 

Коронавирус