петок, 7. мај 2021. Вести денес: 173
home Хроника

Со „мeрцедес“ удрил во малолетен пешак од Гостивар- со тешки повреди пренесен во болница

Со „мeрцедес“ удрил во малолетен пешак од Гостивар- со тешки повреди пренесен во болница

На 3 мај 2021 во 18.25 часот во СВР Тетово било пријавено дека во с.Балиндол, гостиварско, патничко возило „мeрцедес“, со гостиварски регистарски ознаки, управувано од Љ.Б.(26) од с.Балиндол, удрило во малолетен пешак од Гостивар.

Во незгодата пешакот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Медицинскиот центар Гостивар.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од Полициската станица Гостивар.

Коронавирус