четврток, 8. декември 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Со „мерцедес“ удрил штипјанка, жената завршила во болница

Со „мерцедес“ удрил штипјанка, жената завршила во болница

Вчера во 13 часот на улица „Сутјеска“ во Штип, патничко возило „Мерцедес“ со штипски регистарски ознаки, управувано од Ж.П.(37) од Штип удрило во пешакот В.Н.(49) од Штип.

В.Н. била пренесена во Клиничката болница во Штип.

Увид на местото извршила екипа од СВР Штип.

Qatar 2022