недела, 7. март 2021. Вести денес: 43
home Хроника

Со „Мерцедес“ излетал од патот, 70-годишен скопјанец тешко повреден во сообраќајка

Со „Мерцедес“ излетал од патот, 70-годишен скопјанец тешко повреден во сообраќајка

На 19.05.2019 година околу 09.30 часот на магистралниот пат Гостивар-Кичево, на Новоселски мост, патничко возило „Мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од С.П.(70) од Скопје, изгубило контрола, излетало од коловозот и удрило во металната заштитна ограда.

Возачот С.П. се здобил со повреди и бил пренесен во болницата во Гостивар.

По укажаната лекарска помош тој бил префрлен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје на понатамошно лекување.

Увид извршила екипа од Полициската станица Гостивар.

Коронавирус