понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 142
home Хроника

Со марихуана и нож шетал за време на полициски час кај Бит Пазар

Со марихуана и нож шетал за време на полициски час кај Бит Пазар

На 01.05.2020 во 16:00 часот, за време на забраната за движење, од полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Бит Пазар бил лишен од слобода М.И.(26) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него биле пронајдени марихуана и нож на преклоп.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ЕУРО 2020

Македонија