сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 131
home Хроника

Со ловечка пушка му го убил кучето на комшијата

Со ловечка пушка му го убил кучето на комшијата

На 08.12.2018 година околу 16 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје А.Б.(33) пријавил дека истиот ден околу 15,30 во с.Трубарево соседот Б.С.(76) со ловечка пушка пукал во неговото куче.

На местото на настанотизлегле полициски службеници, одземена е пушката“Застава М-70“ и два патрона и се работи на целосно расчистување на случајот.

Коронавирус