сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 91
home Хроника

Со лопата удирал по оградата на соседот во Радишани, а потоа го удрил и него

Со лопата удирал по оградата на соседот во Радишани, а потоа го удрил и него

Вчера во 21,00 часот Д.В.(20) од Скопје, пријавил дека околу 19,30 часот додека бил во неговиот дом на улица „30“ во Радишани, слушнал викање од дворот, при што го забележал соседот Д.И.(51) како со лопата удирал по оградата и упатувал навредливи зборови.

Во еден момент Д.И. со лопата го удрил пријавителот.

По преземени мерки Д.И. е лишен од слобода.

По целосно документирање на случајот, ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус