понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 5
home Хроника

Со лажни ПЦР тестови сакале да излезат од Македонија

Со лажни ПЦР тестови сакале да излезат од Македонија

Регионален центар за гранични работи Исток поднесе кривични пријави против: Ш.И.(19), С.Р.(19), двајцата од с.Желино,тетовско, А.Е.(24), Ј.Н.(24), двајцата од Тетово и Ј.В.(48) од Скопје  поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“ и „фалсификување исправа“.

Пријавените на излез од Република Македонија на граничен премин „Деве Баир“ доставиле на увид фалсификувани ПЦР тестови.

Локални избори 2021