недела, 27. септември 2020. Вести денес: 43
Во живо

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Христијан Мицкоски

home Хроника

Со лажен идентитет сакал да избега: Приведен жител на Сараќино осомничен за обид за убиство

Со лажен идентитет сакал да избега: Приведен жител на Сараќино осомничен за обид за убиство

На 23.01.2019 година во 23:10 часот на Граничен премин „Јажинце“ било приведено лицето П.П.(33) од село Сараќино, тетовско, кој се барал со централен распис за сторено кривично дело „обид за убиство“.

Против него има поднесено и кривична пријава затоа што на 16.10.2018 година во село Сараќино со пиштол пукал во 57-годишен жител на ова село.

На граничниот премин тој се пријавил како А.Ш.(33) од село Сараќино, тетовско, но при контрола на полициски службеници бил откриен неговиот вистински идентитет. Подоцна, тој бил предаден на СВР Тетово за понатамошна постапка.

Коронавирус