понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 175
home Хроника

Со куршум го погодил во нога, па го удирал со метален предмет

Со куршум го погодил во нога, па го удирал со метален предмет

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против А.Д.(69) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“.

На 30.07.2020 во атар на с.Тркање, пријавениот со пиштол „застава М-70“ калибар 7,65мм пукал кон С.И. од Кочани и го погодил во нога, по што продолжил да го удира со метален предмет.

Локални избори 2021