недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 102
home Хроника

Со комбе усмртил пешак

Со комбе усмртил пешак

Во кругот на индустриска зона во Струмица вчера комбе „мерцедес спринтер“ со прилепски таблички, управувано од Р.А.(40) од Прилеп, удрило во пешакот Н.Д. (69) од Струмица.

Од здобиените повреди Н.Д. починал на местото на настанот. Увид извршиле Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Струмица.

Локални избори 2021